Slovo starostovi

29. 9. 2012, sobota, 14:00
/images/clanky/radnice.jpg

Už několikrát si nás pan starosta vzal do úst a o našem sdružení se vyjádřil jako o uskupení divných lidí (potížistů). Proto jsme se rozhodli poslat Květoslavu Tichavskému dopis. Žijeme ve svobodné zemi a můžeme se vyjadřovat a také upozorňovat na to, co se nám nelíbí.

"Prohlubování komunikace s občany" (je hlavním mottem UH v soutěži Město stromů) si představujeme úplně jinak než mávnutím rukou nad kritickými připomínkami občanů města.

 

Pane starosto.

Jak je zřejmé z přiložených dokladů, Občanské sdružení „Chraňme zeleň“ o.s.  bylo dne 23.6.2010 řádně zaregistrováno Ministerstvem vnitra v Praze.

Od data registrace, po řádném oznámení, spolupracuje s odborem životního prostředí, stavebním odborem, odborem dopravy, investic a taky s odborem architektury a památkové péče Městského úřadu Uherské Hradiště.

Jménem tohoto sdružení, jeho členů a sympatizantů, občanů Uherského Hradiště Vás pane starosto žádáme, abyste tato fakta o zákonné existenci sdružení respektoval a přestal nás nazývat některými, ne právě vhodnými a ve slušné společnosti používanými názvy .

Na příklad:

  • skupinou divných lidí a potížistů
  • podivnými lidmi z obč. sdružení Chraňme zeleň
  • čtrnácti lidmi z nějakého sdružení Chraňme zeleň  a  rebely               

Nezlehčujte význam a náplň naší dobrovolné a neplacené práce!

Připomínáme Vám, že jste starostou  všech občanů města Uherského Hradiště a měl byste slyšet a chápat jejich názory a připomínky  a snažit se je projednat. O tomto počinu nesvědčí Vaše vystupování  na zastupitelstvech, Vaše přezírání lidí a někdy i arogance.

Naopak je toho důkazem jednostranné zastávání se neschváleného projektu revitalizace Masarykova náměstí, lépe řečeno vize tří autorů a architekta města.

Jen pro Vaši informovanost uvádíme, že k Odvolání architekta Holého stran nepovoleného kácení památných lip na Masarykově  se během pěti dnů, kdy bylo třeba podat Vyjádření  obč. sdružení „Chraňme zeleň“ ,  vyjádřilo písemně 554 členů našeho sdružení a sympatizantů, občanů Uherského Hradiště.

Jejich stanovisko zní:

  • Lípy ponechat.
  • Vyměnit hlavního architekta.
  • Projekt přepracovat, aby sloužil současnému životu a občanům.

Děkujeme Vám za pochopení našeho požadavku.Share |
Jméno   Heslo: 
text
  1 + 1 =
Komentáře k článku:
José4. 10. 2012, čtvrtek, 19:30

Starosta má naprostou pravdu.

Další články:
25. 2. 2014, úterý, 21:25 - Město chystá pokácet lípy před školou UNESCO !
21. 1. 2014, úterý, 00:16 - Konference: Ochrana alejí pro rozvoj regionů
3. 9. 2013, úterý, 23:43 - Další kácení v nemocnici
15. 5. 2013, středa, 01:47 - Výstavba protipovodňových hrází začala - poškozené jerlíny u Masára
25. 4. 2013, čtvrtek, 01:14 - Sběr odpadků u dráhy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace